Anksiyeteye Karşı İyi Gelen Şeyler

Google’da bu web sitesini bulmak için “anksiyeteye karşı” şeklinde bir arama terimi girdim ve karşıma Google’ın önerileri geldi. Bu kadar arama hacminin olduğuna göre; her üç insandan biri bu problemi yaşıyor, anksiyete bozukluğu yaşayan her üç insandan ikisi de rahatsızlığı hakkında internetten bilgi toplamaya ve kendini tedavi etmeye çalışıyor diye yorum yapmak hatalı olmaz diye düşünüyorum.

Fakat, hatalı olan eylemimiz; tedaviyi yoğun bir bilgi kirliliğin içerisinde arıyor olmamız ve genellikle reklam geliri elde etmek için bu rahatsızlığı kendisine konu alan web sitelerinde mucize arıyor olmamız.

Anksiyeteye Karşı İyi Gelen Şeyler

Öncelikle bu rahatsızlığı yaşamış ve son evresine gelmiş biri olarak söylemeliyim ki; bu rahatsızlık bir anti-biyotik tedavisi uygulanan diğer hastalıklar gibi değildir. X meyveyi yediğinizde veya Y eylemi gerçekleştirdiğinizde problemleriniz bir anda ortadan kaybolmayacaktır.

Elbette; beslenme düzeninizi düzeltmeniz, B2 vitamini içeren besinler tüketmeniz, spor yapmanız, sigarayı ve kahveyi bırakmanız, sindirimi kolaylaştıran besinler ile sindirim sisteminizi düzenlemeniz, magnezyum içeren besinler ile sinir sisteminizi desteklemeniz sizi büyük ölçü de rahat hissettirip tedavinizi desteklese de rahatsızlığınızı tamamen ortadan kaldırmak için tek başına yeterli değildir. 

Bu nedenle “anksiyeteye karşı iyi gelen şeyler” şeklinde arama yapıp bir bilgi kirliliğinin içerisinde olumlu ve olumsuz yönlendirmelerin etkisine kapılmak yerine, bir klinik psikolog veya psikiyatri ile görüşmeniz, bütçeniz yetiyorsa bir beslenme uzmanı veya diyetisyen ile görüşmeniz size daha yararlı olacaktır.

Fakat, benim bütçem yok; internetin faydalarını biliyorum ve doğru bir yönlendirme ile kendime destek olacağım diyorsanız benim hazırladığım “Adım Adım” kategorisi içerisindeki yazılar ile size rehberlik etmiş ve doğru noktalara değinerek size yardımcı olabilirim.

Adım Adım kategorisine git 

Sevgiyle kalın,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir