Anksiyeteye Karşı İyi Gelen Şeyler

Google’da bu web sitesini bulmak için “anksiyeteye karşı” şeklinde bir arama terimi girdim ve karşıma Google’ın önerileri geldi. Bu kadar arama hacminin olduğuna göre; her üç insandan biri bu problemi yaşıyor, anksiyete bozukluğu yaşayan her üç insandan ikisi de rahatsızlığı hakkında internetten bilgi toplamaya ve kendini tedavi etmeye çalışıyor diye yorum yapmak hatalı olmaz diye düşünüyorum.

Fakat, hatalı olan eylemimiz; tedaviyi yoğun bir bilgi kirliliğin içerisinde arıyor olmamız ve genellikle reklam geliri elde etmek için bu rahatsızlığı kendisine konu alan web sitelerinde mucize arıyor olmamız.

Anksiyeteye Karşı İyi Gelen Şeyler

Öncelikle bu rahatsızlığı yaşamış ve son evresine gelmiş biri olarak söylemeliyim ki; bu rahatsızlık bir anti-biyotik tedavisi uygulanan diğer hastalıklar gibi değildir. X meyveyi yediğinizde veya Y eylemi gerçekleştirdiğinizde problemleriniz bir anda ortadan kaybolmayacaktır.

Elbette; beslenme düzeninizi düzeltmeniz, Continue reading “Anksiyeteye Karşı İyi Gelen Şeyler”

İlk Adım: Kabul

Anksiyete, anksiyete bozukluğu ve panik atak ile ilgili doğrulanmış bilimsel bilgileri sizinle önceki yazılarımda paylaştım. Bu yazılar, herkes tarafından bilinen, kabul edilmiş ve rahatsızlıkların detaylarını yeteri kadar içermeyen, bir doktor dilinden anlatılırcasına yazılmış yazılardır.

Bu blog yazısı ve serisi ile birlikte bu rahatsızlıkları adım adım tanımaya, rahatsızlıklarla baş etmeye ve rahatsızlığın olumsuz etkilerine güle güle dercesine karşı koymaya başlayacağız.

Continue reading “İlk Adım: Kabul”